CEREC 3D
Šiuolaikinės naujosios technologijos pakeitė ir dantų gydymo metodus. Visi gerai žinome, kad norint turėti sveikus dantis, reikia atidžiai stebėti jų būklę, kas pusę metų apsilankyti pas odontologą. Į mūsų kabinetą galite užsukti be baimės, kad skaudės – čia naudojama moderni aparatūra, naujausios medžiagos. Gydymo procesą galima stebėti ekrane – viskas filmuojama intraoraline kamera. Nuotraukos daromos rentgeno aparatu, kurio spinduliuotė sumažinta iki minimumo. Dauguma plombinių medžiagų tarnauja tik 2–5 metus. Keičiant plombą vis nauja danties defektas kaskart didėja. Dažniausiai pažeidžiami gretimi dantys, kurie liečiasi su plombuojamu dantimi, ir danties kramtomasis paviršius. Kodėl? Paprastai dėl to, kad blogai atliktas poliravimas. Jei paliekami nelygūs, kliūnantys plombos kraštai, ten kaupiasi maistas, vystosi ėduonis, dantenų uždegimas ir tolesnės komplikacijos. Visos plombos kietėdamos traukiasi, dėl to atsiranda mikroplyšiai, pro kuriuos patenka drėgmė. Plombos keičia spalvą, galiausiai atšoka ir iškrenta. Po kurio laiko tenka pašalinti danties pulpą. Dantį reikia protezuoti vainikėliu. Šiuo metu pati geriausia ir mažiausiai kenksminga danties atkūrimo ir protezavimo medžiaga yra porcelianas. Porcelianas nesitraukia, nekaupia drėgmės, nekeičia spalvos, savo savybėmis labai artimas natūraliam danties emaliui. Porcelianas netoksiškas, nesukelia alerginės reakcijos. Odontologijoje tai naujausia ir ypač tiksli medžiaga, naudojama atstatant dalinius danties defektus.
Kuo dantį atkuriantys protezai skiriasi vienas nuo kito? Įklotas naudojamas atstatant vagelių ar išorinės pusės defektus, kai nė vienas danties kauburas nepažeistas. Kai trūksta vieno ar daugiau danties kauburų, bet lieka nors vienas – gaminamas užklotas. Atstatant dantį užklotu išsaugoma daug danties audinių, nes nereikia šlifuoti viso danties. Jei dantis dar labiau pažeistas, daromas vainikėlis. Atstatoma danties anatominė forma, kuri einant laikui nesikeičia. Visiškai atstatoma kramtymo funkcija.
Atstatyti dantį porceliano įklotu (užklotu) ar vainikėliu galima dvejopai: netiesioginiu (laboratoriniu) ir tiesioginiu būdu. Atstatant laboratorinis būdu, odontologas dantį paruošia protezavimui, paima atspaudą ir atiduoda į dantų technikų laboratoriją. Kol protezas gaminamas į dantį įdedama laikina plomba. Technikas pagal atspaudą pagamina modelį, vėliau įklotą. Paprastai tai užtrunka 2–3 dienas ar ilgiau. Apsilankymo metu odontologas įklotą pritaiko burnoje ir pricementuoja.
Atstatant dantį tiesioginiu būdu, visos procedūros atliekamos CEREC aparatu vieno apsilankymo metu, pacientas gali stebėti procesą. Nereikia laikinos plombos (ar vainikėlio), nėra pavojaus, kad ji iškris ir atsiras komplikacijų. Laikas parodė, kad tokie protezai puikiai tarnauja, yra nepakeičiami esant patologiniam dantų nusidėvėjimui, kai reikia pakelti sąkandį.
Pacientai nori turėti gražią šypseną, todėl pastaruoju metu ypač populiarios yra laminatės. Tai porceliano protezai, dedami tik iš skruostinės danties pusės. Dažnai tai yra puiki ortodontinio gydymo alternatyva. Jei tarp priekinių dantų yra dideli tarpai arba keli dantys yra nelygūs, tai gali trukdyti pacientui gerai jaustis, ypač jei žmogus daug bendrauja ir plačiai šypsosi ar dirba scenoje. Tenka kęsti ilgą ortodontinį gydymą, kelerius metus vaikščioti su breketais. Ne kiekvienas turi tiek kantrybės. Pacientai dažnai būna nepatenkinti savo dantų forma, spalva, esančių plombų estetika. Visa tai galima pakoreguoti ir jūs galėsite džiaugtis svajonių šypsena. Procedūra nesudėtinga: odontologas nušlifuoja siaurą išorinį danties emalio sluoksnį, daromas optinis danties atspaudas, jį matome monitoriuje, tada kompiuteriu sukuriama norima būsimų dantų forma, dydis, spalva. Tai kūrybinis procesas, į kurį įtraukiamas ir pacientas, nes pagal jo norus kuriama būsima šypsena. CEREC aparato deimantiniais grąžtais iš keraminio bloko išpjaunamas būsimas protezas. Odontologui tereikia jį pritaikyti burnoje. Kai laminatė tinkamai padengia dantį, ji kruopščiai pritvirtinama.
Užsienyje CEREC technologija plačiai taikoma jau nuo 1985 metų. Šio metodo mokoma daugiau kaip 50 universitetų, jis taikomas penkiuose tūkstančiuose klinikų. Taikant šią technologiją pasaulyje jau atlikta daugiau kaip 7 mln. dantų restauracijų. Tai labai patvarus gydymo būdas, perdaryti tenka tik 0,5–2,5 % restauruotų dantų (plombas tenka keisti kas 3–5 metus, tai sudaro 40–65 %). CEREC sistema sukuria puikias galimybes pasiekti geriausią rezultatą per trumpiausią laiką, nes darbo efektyvumas ir našumas labai didelis.
Mūsų klinikoje bendrovės Sirona aparatu CEREC yra gaminami porceliano vainikėliai, porceliano plokštelės (venyrai), užklotai, įklotai, tiltinių protezų karkasai iš cirkonio oksido ir kt.
Užpildykite žemiau esančią formą ir mes jums paskambinsime artimiausią darbo dieną ir suderinsime vizito laiką.