Tikrai ne. Viskas priklauso nuo paciento kasdienių įpročių. Jei rūkote, kasdien geriate juodą arbatą ar kavą, vartojate maistą, turintį daug dažiklių, tuomet nesitikėkite ilgai džaugtis balta šypsena. Norėdami kuo ilgiau išlaikyti dantų baltumą, turite bent kas pusmetį apsilankyti pas burnos higienos specialistą ir laikytis jo nurodymų.
Dantų balinimas
Dantų balinimas lazeriu – tai vienas paprasčiausių ir labiausiai paplitusių dantų gydymo procedūrų, kurios metu galima greitai ir paprastai pagražinti šypseną. Prieš atliekant dantų balinimą lazeriu pirmiausia rekomenduojama apsilankyti pas burnos higienos specialistą.
Dantų balinimo lazeriu procedūra nėra sudėtinga ir vyksta taip:
1. Pirmiausia pacientui uždedama dantenų apsauga;
2. Tuomet dantys yra padengiami specialiu balinimo geliu;
3. Balinamasis gelis aktyvuojamas lazeriu, pakartojant šį veiksmą kas 15 sekundžių;
4. Procedūra užbaigiama nuplaunant balinamąjį gelį ir nuimant dantenų apsaugą.
Po procedūros kai kuriems pacientams dantys būna jautresni, tačiau šis pojūtis išnyksta po kelių dienų. Kiekvienam pacientui balinimo procedūros veiksmingumas būna skirtingas, nes tai priklauso individualių savybių: emalio storio, dantų struktūros, įgimto atspalvio, asmeninių įpročių ir kitų veiksnių.
Dantų balinimas nerekomenduojamas pacientams, kurių dantų emalis yra nusidėvėjęs, besiskundžiantiems dideliu dantų jautrumu, turintiems dantenų uždegimą, periodontitą. Šios procedūros rekomenduojama vengti besilaukiančioms ir maitinančioms moterims bei asmenims iki 18 metų.
Ne, nepatartina. Dažniausiai parduotuvėse parduodamose balinamosiose dantų pastose yra daug abrazyvių medžiagų, kurios gali pakenkti dantų emaliui ir nebus pasiekiamas rezultatas, nurodomas gamintojų reklamose. Jeigu vis dėlto nusprendėte balintis dantis namuose, rekomenduojame prieš tai pasitarti su savo gydytoju ar burnos higienistu, kurie patars ir pasakys, ar išvis Jūsų dantys gali būti balinami.
Atliekant dantų balinimo procedūrą yra naudojamos specialios priemonės, kurios apsaugo dantenas nuo sąlyčio su balinamąja medžiaga. Todėl į dantų balinimo procedūrą galite eiti be jokios nemalonių pojūčių baimės.
Po dantų balinimo procedūros, kurį laiką dantys gali būti jautresni negu įprastai, tačiau tai pasitaiko pacientams, kurie jau ankščiau yra skundęsi dantų jautrumu.
Jei laikysitės gydytojų ar burnos higienistų nurodymų, kaip elgtis po dantų balinimo procedūros, dantų emalis nebus pažeidžiamas. Dantų balinimo procedūros metu yra naudojamos tik profesionalaus naudojimo priemonės, kurios atitinka griežtus ES reikalavimus ir neturi jokio neigiamo poveikio emaliui. Be abejo, reikia būti atsargiems, nes dažnas dantų balinimas siekiant itin baltos šypsenos dantų emaliui gali ir pakenkti.
Užpildykite žemiau esančią formą ir mes jums paskambinsime artimiausią darbo dieną ir suderinsime vizito laiką.