Privatumo politika
Mikroskopinė odontologija: mikroprotezavimas, mikroplombavimas
Apie paslaugą

Mikroskopinė odontologija: mikroprotezavimas, mikroplombavimas

Mikroprotezavimas – tai dantų restauravimas įklotais, užklotais ir laminatėmis. Įklotai, užklotai ir laminatės yra skirti atstatyti kramtomųjų dantų kramtomojo paviršiaus dalį ar jį visą ir apsaugoti likusias silpnąsias danties struktūras nuo galimų pažeidimų. Įklotu, užklotu ir laminate galima vadinti laboratorijoje pagaminamas danties restauracijas iš keramikos, metalo ar kompozicinės medžiagos. Mūsų klinikos laboratorijoje yra gaminami presuotos keramikos „E–max“ įklotai, užklotai ir laminatės. „E–max“ presuota keramika yra 4 kartus kietesnė negu įprasta keramika ir 2 kartus kietesnė negu kitų rūšių bemetalė keramika. Išfrezuoti įklotai, užklotai ar laminatės yra ypač tikslūs, ir atsparumas siekia 160 MPa. Po kristalizacijos, kuri krosnyje trunka apie 30 min., pasiekia 400 Mpa atsparumą lenkimui. „E–max“ užklotai, įklotai ir laminatės pasižymi šiais privalumais:

 • didesnis atsparumas lūžiams lyginant su kitų rūšių keramika;
 • maksimaliai išsaugomi danties kietieji audiniai;
 • pasiekiamas itin didelis restauracijos tikslumas;
 • pasižymi itin didele estetika (per laiką nekinta nei spalva nei blizgesys);
 • itin didelis ilgaamžiskumas;
 • naudojant „E–max“ įklotus, užklotus ir laminates, protezavimas atliekamas greitai, reikalingi tik du vizitai.

Kaip vyksta mikroprotezavimo procesas?

 1. Odontologas išvalo dantį, t.y. pašalinami sugedę audiniai;
 2. dantis sustiprinamas apgaubiant plonas sieneles;
 3. padaromi protezavimui paruošto danties atspaudai ir atiduodami dantų technikui;
 4. dantų technikas laboratorijoje pagal atspaudą ir gydytojo odontologo parinktą dantų spalvą sukuria individualią danties formą ir pagamina užklotą, įklotą ar laminatę, itin artimą natūraliam dančiui.
 5. pagamintas įklotas, užklotas ar laminatė cementuojama ant tam paruošto danties.

Didžiausias tokio protezavimo privalumas – maža mikroplyšių ir antrinio karieso susiformavimo tikimybė. Tai didelis pranašumas lyginant su kompozicinėmis plombomis, kurios kietėdamos traukiasi. Šį protezavimo būdą itin rekomenduojame jauno amžiaus pacientams, nes vainikėliais patartina protezuoti tik sulaukus 18 metų, o pasirinkus „E–max“ įklotus, užklotus ir laminates galima iškart atstatyti dantį itin tvirta, ilgaamže ir estetiška medžiaga. Tiems, kas pageidauja estetikos, rekomenduojame priekinius dantis protezuoti porceliano laminatėmis. Porceliano laminatės – tai ypač plonos, porceliano plokštelės, absorbuojančios, atspindinčios ir praleidžiančios šviesą lygiai taip pat, kaip ir natūralus dantis. Toks dantų protezavimo būdas itin tausoja danties audinius, kadangi šlifuojami tik dantų vestibuliniai paviršiai. Porceliano laminatės gali būti naudojamos siekiant atstatyti nusidėvėjusius dantis, pašalinti dantų traumų pasekmes, paslėpti dantų įskilimus, atnaujinti senas restauracijas. Tai puiki dantų vainikėlių alternatyva.

Registruotis vizitui

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes jums paskambinsime artimiausią darbo dieną ir suderinsime vizito laiką.

www.laisvesaikstesklinika.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.
Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje