Privatumo politika
Dantų šaknų kanalų gydymas
Apie paslaugą

Dantų šaknų kanalų gydymas – tai gydymas, kurio tikslas sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei jį supančius audinius nuo infekcijos.
Šio gydymo prireikia tada, kai dėl tokių priežasčių, kaip gilus ėduonis, danties įskilimai ar traumos, į danties šaknies kanalų sistemą (pulpą) patenka bakterijos. Pulpa – tai danties ertmę užpildantis minkštasis audinys, esantis po kietųjų danties audinių emalio ir dentino sluoksniu. Pažeidus pulpą dantis tampa negyvybingas, nes žūsta kraujagyslės ir nervai. Jei nesiimama kanalų gydymo, bakterijos patenka per šaknies viršūnę į aplinkinius audinius ir sukelia uždegimą. Atidėliojant kanalų gydymą gali kilti labai rimtų komplikacijų, todėl kreiptis į gydytoją odontologą būtina nedelsiant. Pagrindinis simptomas, liudijantis, kad reikia gydyti dantų šaknų kanalus – skausmas. Jis gali būti ilgai trunkantis, priepuolinis, pulsuojantis, dažniausiai pasireikšti vakarais ar naktį. Skausmą gali išprovokuoti karštas maistas, sukandimas, skaudėti gali ir tiesiog be priežasties. Būna atvejų, kai nejuntama jokių simptomų. Tada tik apžiūrėjus ir padarius rentgeno nuotraukas galima nustatyti, ar reikalingas endodontinis gydymas. Mūsų klinikoje prieš pradedant dantų šaknų kanalų gydymą pirmiausia yra padaroma dantų rentgeno nuotrauka, kuri leidžia tinkamai įvertinti visų dantų kanalų būklę. Gydant dantų šaknų kanalus dažniausiai prireikia kelių vizitų pas gydytoją, o sudėtingesniais atvejais gydymas gali užtrukti iki kelių mėnesių.

Dantų šaknų kanalų gydymo etapai:

  • mechaninis, cheminis kanalų valymas pašalinant pulpą;
  • viršūnės ieškikliu išmatuojamas darbinis kanalo ilgis. Rankiniais arba mašininiais endodontiniais instrumentais išmatuotame ilgyje valomi ir formuojami kanalai;
  • paskutiniame etape kanalai užveriami plombine medžiaga – gutaperčia.
Registruotis vizitui

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes jums paskambinsime artimiausią darbo dieną ir suderinsime vizito laiką.

www.laisvesaikstesklinika.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.
Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje